Lørdag 28. august er det klart for direktesendt jubileumsshow når Momarkedet for første gang skal sendes på TV 2.
For å feire at det 60 år siden Røde Kors Mysen startet med store artistshow på Momarkedet, skal årets tv-sending se tilbake på alle de fantastiske verdenstjernene som har stått på Momarkedet-scenen og fremført sine klassikere.
Ni av Norges kjente artister har nemlig fått i oppdrag å fremføre en låt fra hver sin favorittartist som tidligere har gjestet Momarkedet.
Her er artistene og Momarkedet-øyeblikkene de skal gjenskape:
Maria Haukaas Storeng: ”Last Dance” fra Donna Summer på Momarkedet i 1993
D’Sound: Nyinnspilling av “Money, money, money” fra ABBA på Momarkedet i 1975
Heine Totland: “Can’t Take My Eyes Off You” fra Morten Harket på Momarkedet i 1996
Venke Knutson: “You Can’t Hurry Love” fra The Supremes på Momarkedet i 2002
Aleksander With: “Let’s Stay Together” fra Tina Turner Momarkedet i 1982
Unni Wilhelmsen: “The Last Farewell” fra Roger Whittaker Momarkedet i 1976
Ovi Martin: “Laughter In The Rain” fra Neil Sedaka Momarkedet i 1991
Åge Steen Nilsen: “Just a Gigolo” fra Bing Crosby på Momarkedet i 1977
Liv Marit Wedvik: “Every Little Thing” fra Carlene Carter på Momarkedet i 1995
– Momarkedet var stort
Maria Haukaas Storeng har et langt og engasjert forhold til Momarkedet.
– Røde Kors er en fin organisasjon å støtte. Jeg var første gang på Momarkedet i 1991, og sang ”Tomorrow” fra Annie. Det var stort for en 11-åring. Mitt favorittøyeblikk må likevel bli Sissel Kyrkjebø med Solitaire – den tok jeg opp på video og så om og om igjen, forteller Maria, som gleder seg til å gi en uforglemmelig fremførelse av en av sine favoritter, Donna Summers ”Last Dance”.
Heine Totland skal også være med på å støtte Røde Kors og lage god stemning på Momarkedet.
– Jeg har sunget der før og digger Momarkedet. Det er en stolt bedrift i norsk showbiz som mangler sidestykke. Jeg er også en stor beundrer av jobben Røde Kors gjør – verden trenger disse menneskene, sier Heine.
Heines Momarkedet-øyeblikk er Morten Harkets 1996-fremførelse av ”Can’t Take My Eyes Off You”.
– Jeg har et sterkt forhold til denne låten. Det er en av de flotteste poplåtene som er skrevet og jeg gleder meg til å synge den på showet.
Nytt på TV 2
Det er første gang Momarkedet sendes på TV 2, og jubileumsfeiringen blir et direktesendt helaftens artistshow fra Nord-Europas største permanente friluftsscene på Momarkedet – lørdag 28. august. Også i år går inntektene til Røde Kors, som gjennom fadderskap ønsker å bidra til at barn får et håp for framtiden. Showet produseres av Nordisk Film TV.
ANNONSE