På sommerkjøreskolen er inkludering veldig viktig

Glenn Thomas Nilsen
Glenn Thomas Nilsen - Journalist
3 minutter lesetid

Det ble nok en suksess for årets sommerkjøreskole i Trøgstad og i år gikk dette av stabelen for sjuende gang.

Tilbudet er rettet mot barn og unge i alderen 6 til 16 år. Dette gir dem mulighet til å delta i gokart, motorcross eller begge deler om ønskelig.

– Vi har også et tilpasset aktivitet for barn med spesielle behov, der tre twinkarter fra Trøgstad Rotary spiller en viktig rolle. Inkludering er viktig for oss, forteller Ann-Kristin Sæter til Indre24.

Arrangørene sørger for at deltakerne kan låne sikkerhetsutstyr som kjøredresser, sko, nakkekrager og lignende helt gratis fra BUA sin selvbetjening, som ligger ved gokart- og motocrossbanene.

– Trøgstad Frivilligsentral har stilt opp med mange dedikerte frivillige som hjelper til i BUA. De fungerer som sekretariat og bidrar på kjøkkenet. De smører baguetter, steker vafler, fikser slush og griller, slik at alle – både barn, foresatte og frivillige – får nok å spise, fortsetter Sæther.

Ann-Kristin Sæther er strålende fornøyd med årets arrangement. Foto: Privat

Engasjerte frivillige

Disse tre dagene bidrar NMK Trøgstad med baner, gokarter, motorcross-sykler og engasjerte frivillige. I tillegg har de med seg med mange ungdommer som er en uvurderlig ressurs.

– Det er inspirerende å se samarbeidet mellom ungdommene og deltakerne, legger Sæther til.

ANNONSE

Sommerskjøreskolen er et samarbeidsprosjekt og mange er involvert.

Trøgstad Rotary stiller med twinkarter og frivillige sjåfører, samt støtte på banen. 

– Dette er et samarbeidsprosjekt, og vi får også økonomisk støtte fra Trøgstad Sparebank, som gjør det mulig for oss å kjøpe blant annet nødvendig sikkerhetsutstyr og kjøredresser.

Foto: Privat

– Fantastisk jobb

Sæther er imponert hvordan deltakerne utvikler seg i løpet av disse dagene.

– De blir både trygge og dyktige, uansett om de kjører motocross eller gokart. Når den siste dagen er over, er det glade og fornøyde barn som takker for seg. Mange av dem får muligheten til å bli aktive medlemmer i NMK Trøgstad og fortsette å dyrke sin interesse for motorsport.

Årets somerkjøreskole samlet rundt 30 barn med foresatte samt rundt 30 frivillige. Med strålende sol hver dag ble årets arrangement perfekt.

– Alle hadde det kjempegøy. Igjen ønsker jeg å rette en stor takk til alle frivillige som gir sin tid og innsats år etter år – dem er helt uvurderlige!  Spesielt vil jeg trekke frem ungdommene som gjør en fantastisk jobb.

ANNONSE

Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.