Skademeldinger for inntil 50 millioner etter regnskyllet

NTB
NTB
1 min lesing

Kostnadene etter det kraftige regnskyllet på Østlandet de siste dagene kan bli på inntil 50 millioner kroner, ifølge Gjensidige.

Tallene gjelder meldinger for vannskader som følge av vanninntrenging eller tilbakeslag fra avløpsledninger. Selskapet har hittil registrert over 100 skademeldinger og venter en dobling i skademeldinger når alt er summert.

– Den typiske skaden er at kjellere er fylt med vann. Bare én kjeller kan koste en halv million å pusse opp, sier kommunikasjonssjef Bjarne Rysstad i Gjensidige.

– Med styrtregn, der det kommer ekstreme mengder nedbør på svært kort tid, hadde vi snakket om helt andre summer, legger han til.

(©NTB)

MERKET:
Del denne artikkelen
Indre24.no
Personvernoversikt

Dette nettstedet bruker infokapsler slik at vi kan gi deg den best mulige brukeropplevelsen. Infokapsler lagres i nettlesren din og utfører funksjoner som å gjenkjenne deg når du returnerer til nettstedet vårt og hjelper oss forstå hvilke deler av nettstedet du finner interessant og nyttig.