Selv om toppserie-sesongen er over betyr ikke det at Brann sine spillere får fri riktig ennå. For den siste runden med landslagssamlinger for i år er nemlig rett rundt hjørnet.
Trøgstad-jenta Mia Authen er en av dem som skal i aksjon om ikke så lenge. Både hun og lagvenninnene Josefine Birkelund og Monica Isaksen skal være med Norges U23-landslag.
Slik er programmet:
* 27.11. England–Norge kl. 20.00, Joie Stadium, Manchester
* 01.12. Norge–Portugal kl. 18.00, Lyse Stadion, Stavanger
– Vi ønsker å bygge videre på den gode prestasjonen vi hadde på forrige samling, hvor vi drar med oss en sterk uavgjort. Nå er det England og Portugal som står får tur, to motstander på samme høye hylle, noe som er viktig for oss med tanke på at mål nummer en er å utvikle spillere til A-landslaget. Skal vi klare det, må vi møte de beste på dette nivået, sier U23-landslagstrener Per Inge Jacobsen til fotball.no.
(Saken fortsetter under)
ANNONSE

Imponerende karriere
I den forrige utgaven av turneringen gjorde Norge en solid innsats og gikk hele veien til finalen. Her ble det et knepent 5-6-tap for Tyskland på straffesparkkonkurranse.
Trøgstingen signerte for Brann i 2024, etter å ha spilt for LSK Kvinner. Hun har kontrakt med Brann ut 2028.
– Det føles som rett tidspunkt for min egen del å ta et nytt steg. Det kjennes veldig bra, og det er stort å signere for Brann, sa hun til brann.no den gang (ekstern lenke)
Tidligere i november sikret Trøgstad-jenta og Brann seriegullet foran nærmere 8400 tilskuere på Brann stadion i Bergen. 23-åringen har allerede NM-gull og to NM-bronser sammen med LSK. I tillegg har hun også landskamper for J15, J16, J17, J18, J19 og U23-laget til Norge.
ANNONSE