Joe Atle Grythe Sæterbø. Arkivfoto: Privat

Takker av som brannmann etter 29 år

På en sommerfest i Indre Østfold brann og redning nylig ble Joe Atle Grythe Sæterbø takket for lang og tro innsats.

Denne våren la han nemlig brannhjelmen på hylla for godt. Han startet i deltidsbrannvesenet i Askim i 1994 mens han jobbet i utestaben i Askim kommune. I 1999 ble han brannkonstabel på heltid på daglaget i Askim og utrykningsleder deltid.

Det gikk i vakt på dagtid med utrykninger, treninger, øvelser og hjemmevakt hver fjerde uke.

– Joe Atle ønsker å takke kollegaer han har jobbet med opp igjennom. Alle med forskjellig bakgrunn og erfaring. Han nevner også god hjelp til å få familiekabalen til å gå opp og det unike samholdet i opp- og nedturer, skriver Indre Østfold brann og redning på sin Facebook-side.

(Saken fortsetter under)

ANNONSE

Foto: Indre Østfold brann og redning

Askim-mannen har vært med på mye og under hans tid i brannvesenet vil han spesielt trekke frem den positive endringen når det gjelder øvelser og HMS.

– Og at det heldigvis er lengre mellom de alvorlige trafikkulykkene man hadde før.

Han føler nå at tiden er inne for å prøve noe annet. Nå skal han bruke sin allsidige bakgrunn og historieinteresse ved å jobbe som prosjektarbeider på fortene i Mysen og Trøgstad.

– Rett mann på rett plass. Ellers er Joe Atle ivrig hundeeier og aktiv i Veteranforeningen. Takk for solid innsats, skriver Indre Østfold brann og redning.

(Kilde: Indre Østfold brann og redning)

ANNONSE

ANNONSE

200 000 kroner til innkjøp av instrumenter

Stor suksess med skisommer