Snart skal alle 16- og 17-åringer i Indre Østfold kommune vaksineres. I uke 36 starter vaksinering av ungdom som er født i 2004 og 2005.
Vaksineringsdagene blir tirsdag 7. og torsdag 9. september. Vaksineringen vil foregå fra kl. 16.45 på ettermiddagen og utover kvelden.
– Registrer deg inn i vaksinekøen så snart som mulig. Du vil deretter få en sms hvor du går inn og bestiller time. Husk at timen må bekreftes.
Registrer deg i vaksinekøen her (ekstern lenke)
Dager for andre dose med vaksine blir tirsdag 9. og torsdag 11. november fra klokken 16.45 og utover kvelden.
– For ungdom som er født i 2005, og som ikke har fylt 16 år innen vaksinasjonsdagen, må ha med samtykkeskjema fra foresatte. Samtykkeskjemaet må signeres av begge foresatte. Hvis du har hatt korona og kun skal ha en vaksinedose, ber vi deg om å ta kontakt med vaksinetelefonen 404 08 730 for å bestille time, skriver kommunen på sin nettside.
Nå får du mulighet til drop-in!
– Er du 18 år (født i 2003 eller tidligere) eller eldre og ikke fått bestilt deg time til dose 1. Nå kan du benytte deg av vårt drop-in tilbud ved vaksinesenteret i Askim, skriver kommunen på sin nettside.
De har drop-in på følgende dager:
- Fredag 27. august kl. 09.00-15.00
- Tirsdag 31. august kl. 09.00-15.00
- Onsdag 1. september kl. 09.00-17.00
Husk å ta med legitimasjon.