Politiet etterforsker menighet etter smittespredning i Østfold

NTB
NTB
1 min lesing

Politiet har besluttet å starte etterforskning av menigheten Al-Ghadir etter det store koronautbruddet i Sarpsborg og Fredrikstad.

– Vi har nettopp mottatt anmeldelsen og vært i dialog med politijurist. På den bakgrunn har politiet besluttet å iverksette etterforskning i saken, sier krimsjef Kai Andersen i Sarpsborg-politiet til Sarpsborg Arbeiderblad.

Sarpsborg kommune anmeldte mandag Al-Ghadir. Koronautbruddet i de to Østfold-byene spores tilbake til en feiring av høytiden ashura i Skjeberg.

(©NTB)

Del denne artikkelen
Indre24.no
Personvernoversikt

Dette nettstedet bruker infokapsler slik at vi kan gi deg den best mulige brukeropplevelsen. Infokapsler lagres i nettlesren din og utfører funksjoner som å gjenkjenne deg når du returnerer til nettstedet vårt og hjelper oss forstå hvilke deler av nettstedet du finner interessant og nyttig.