Askim sitt A-lag tok mandag kveld turen til Kurland kunstgress for å møte tabellnabo Sarpsborg FK 2.
– Vi stilte med et slagkraftig mannskap og var klare for å kjempe om tre poeng. Men i første omgang ble vi rett og slett utspilt. Sarpsborg scoret både én, to og tre ganger før dommeren blåste til pause. 3–0 og mange hengehoder på vei inn i garderoben. Men denne gjengen gir seg aldri, skriver Askim Fotball på sin Facebook etter kampen.
I det 54. spilleminutt reduserer Ole Herman Opås til 3-1. Ti minutter senere setter Rytis Padegimas inn 3-2. Når det har gått 76 minutter putter Padegimas ballen i mål nok en gang. Dermed er det 3-3.
Med to mål mandag kveld er Rytis Padegimas nå oppe i 22 mål denne sesongen.
(Saken fortsetter under)

Askim Fotball trekker også frem han som vokter buret.
– Vi må også trekke frem vår 16 år gamle keeper Ryan Hassan, som i sin andre A-kamp virkelig leverer varene.
(Saken fortsetter under)

Snuoperasjon for Askim
– Fra 0–3 til 3–3! En vanvittig snuoperasjon som nok en gang viser hva som bor i dette laget. Vi har en fantastisk arbeidsmoral og en gjeng som aldri gir seg. Ett poeng på en vanskelig bortebane tar vi absolutt med oss hjem, skriver klubben.
Allerede fredag kveld er det ny kamp. Da får de besøk av Begby. Kampstart er 19.00.

