Annonserer album og Oslo-konsert med sin nye låt

Pressemelding
2 minutter lesetid

Bråtabrann slipper sin første låt for året og annonserer samtidig debutalbumet sitt.

Countrybandet med grobunn fra Østfold og Finnskogen har de siste årene gitt oss solide låtslipp og spilt på scener i alle kriker og kroker i vårt langstrakte land. Nå åpner de albumløpet sitt med låta «Ingenting på far min». En låt som tegner et jordnært bilde av hvordan verden ser ut for en liten gutt og det å vokse opp med en stødig farsfigur.

– Husker du når du var liten? Da pappa var verdens sterkeste mann og du kunne sykle i lysets hastighet! Linja «Reodor har ingenting på far min» viser tydelig hvilket råskinn vi snakker om, sier vokalist Anders om låta.

ANNONSE

Samtidig som de slipper sitt debutalbum 8. mai inntar de igjen Oslo, med slippkonsert samme dag på SALT. En scene der treverket i taket gjenspeiler godt tematikken i låtene til Bråtabrann. Etter en solid opptreden på John Dee i fjor, så sitter et sulteforet publikum igjen og venter på at bandet skal vise gamle og nye låter med store countrylicks og nære tekster. Billetter kommer i salg allerede neste uke, så da er det bare å telle ned til mai.

Bråtabrann har vist de siste årene at de skiller seg fra andre bygde- og countryband der de tar det beste fra to verdener og slår det sammen til det Bråtabrann handler om. Livet på landet, vennskap, oppvekst og ikke minst det å kunne dele scener med sine aller beste venner. Noe de har fått vist godt frem på countryscener rundt om I landet. De siste årene har vi fått hits som Aleine over fjell og ikke minst klassikeren Whiskey Lullaby I norsk drakt – Sønderdrukken sang. Begge låter med over 500 tusen avspillinger på tvers av plattformer.

«Reodor har ingenting på far min» ble sluppet 27. februar

ANNONSE

Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.