Bakgårdsfestivalen nærmer seg: – Vi er i god rute

Glenn Thomas Nilsen
1 min lesing

Lørdag 29. august er det igjen klart for en intim og hyggelig møteplass for voksne i Askim. Denne lørdagen er det igjen klart for Bakgårdsfestivalen i Guderudgata 5.

Fjorårets festival ble en stor suksess med fem lokale band og 200 billetter som ble utsolgt på kort tid. Bakgården Mat og Vinhus sørget for både mat og drikke hele kvelden.

Nå er det snart klart for festival igjen.

– Vi er i god rute når vi nå presenterer Bakgårdsfestivalen for andre gang, festivalen er utsolgt, og mange frivillige er med for klargjøring av festival med rigging, backstage underveis og nedrigging påfølgende dag. Vi satser på at dette blir tradisjon. Neste år er under planlegging, og vårt motto: «God Stemning i Bakgården» vil være grunnleggende for rammen rundt arrangementet og valg av artister i årene som kommer, skriver arrangørene Morten Hødal og Knut Niord Røsand i en pressemelding.

Foto: privat
Del denne artikkelen
Indre24.no
Personvernoversikt

Dette nettstedet bruker infokapsler slik at vi kan gi deg den best mulige brukeropplevelsen. Infokapsler lagres i nettlesren din og utfører funksjoner som å gjenkjenne deg når du returnerer til nettstedet vårt og hjelper oss forstå hvilke deler av nettstedet du finner interessant og nyttig.