Feirer 5-årsjubileum med lavterskel korpsglede

Glenn Thomas Nilsen
Glenn Thomas Nilsen - Journalist
2 minutter lesetid

I 2022 tok Morgan Juel Stavik initiativ til å starte opp «Tre korps – en konsert» i Byrommet i Askim. Dette hyggelige prosjektet fyller i år fem år.

Årsaken til oppstarten var at han opplevde et kulturliv der alt virket å kreve store budsjetter og tunge rammer.

– ​Jeg tok kontakt med tre korps og spurte om vi bare skulle møtes i Byrommet en lørdag for å spille for hverandre. Ingen kompliserte søknader, ingen store kostnader – bare spilleglede. Responsen var over all forventning, og arrangementet har blitt en fast tradisjon hvert år siden, forteller Juel Stavik til Indre24.

(Saken fortsetter under)

Morgan Juel Stavik. Arkivfoto: Glenn Thomas Nilsen

Lørdag 22. august er det igjen klart for konsert i Askim sentrum.

– Det er en historie om at det enkle ofte er det beste, og jeg vil gjerne vise frem at vi har fått til noe varig med små midler. Jeg opplevde, og opplever fortsatt, at veldig mange kulturarrangementer virker å kreve enormt mye penger og ressurser for å kunne gjennomføres. Jeg ønsket å utfordre den tankegangen, sier initiativtakeren.

(Saken forsetter under)

ANNONSE

Arkivfoto: Glenn Thomas Nilsen

Juel Stavik mener at det enkle konseptet traff en nerve umiddelbart. Det som startet som et friskt eksperiment, har nå blitt en kjær sommertradisjon i Askim.

– At vi nå feirer femårsjubileum viser at behovet for disse lavterskelarenaene er høyt, både for musikantene og for publikum. Det handler om ren spilleglede, helt uten det økonomiske presset.

Arrangementet første året ble en stor suksess og dette har de gjentatt hvert eneste år siden. I august skal Byrommet nok en gang fylles med musikk, samhold og uformell stemning.

ANNONSE

Stikkord
Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.