Det blir tre nye klasser ved Campus Indre Østfold

Indre24
2 minutter lesetid

Søkertallene etter Samordna opptak ved høgskolene ble offentliggjort torsdag. Totalt hadde 175 studenter Campus Indre Østfold i Mysen som førstevalg.

Fra høsten av blir det tre nye klasser på campus´et. Det blir da et nytt kull med bachelor sykepleie i regi av Høgskolen i Østfold. Oppstart er i august og Fagskolen Viken er tilbake med undervisning ved Campus Indre Østfold. Minst 45 studenter drar i gang med studiene Prosjektledelse for fagarbeideren eller Klinisk helsearbeid.

Nærmere 200 studenter vil ha det lokale campus’et på Kulturtorget i Mysen som utgangspunkt for sine studier neste skoleår.

– Sykepleie er fortsatt et svært populært studium. 131 hadde Campus Indre Østfold som førstevalg, 55 av disse får tilbud om oppstart.. Vi er glade for at interessen for studietilbudet i Indre Østfold fortsatt er stor, og at vi får muligheten til å utdanne etterspurt helsepersonell til regionen, sier Randi Magnus Sommerfelt, dekan for fakultet for helse, velferd og organisasjon ved Høgskolen i Østfold, i en pressemelding.

Fagskolen Viken er også glade for gode søkertall.

ANNONSE

– Vi har jo ikke hatt oppstart av nye studier i regionen de siste to årene. Men nå er vi klare for å etablere oss igjen. Faget Klinisk helsearbeid fikk 20 søkere og Prosjektleder for fagarbeideren fikk 25 førstevalgs søkere. Dermed er vi gang, sier Tommy Moen, næringslivskontakt i Fagskolen Viken.

ANNONSE

Stikkord
Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.