«Jesus elsker alle barna» lærte vi i kristendomstimene på barneskolen – men det gjør tydeligvis ikke det jesuselskende nestekjærlighetspartiet, Kristelig folkeparti. De elsker nemlig kun de barna som spiller etter deres klaustrofobisk snevre sett med regler.
Av: Inger Cecilie Hågbo, medlem av Rødt Indre Østfold
KrF sliter, som alle vet, under sperregrensen. De har lenge gispet druknende etter luft, og i et tilsynelatende siste krampeaktig trekk for å redde eget skinn, forsøker de nå å tuske til seg velgere ved å fri skamløst til like deler middelalderske mørkemenn som moderne homohatere. Dette gjør de mens de desperat setter seg ved pokerbordet for en ellevill runde med Texas Hold ‘Em, der de slenger det aller helligste av alt, selve menneskeverdet, i potten. Totalt uten skrupler gambler de med mørkemaktene, appellerer til hatets fanebærere, og gir klarsignal til tastaturrytternes rabiesbefengte jaktbikkjer om at jaktsesongen på alle som ikke passer inn i deres trange rammeverk, er åpnet.
«Norge er jenter som er glad i jenter, gutter som er glad i gutter, og jenter og gutter som er glad i hverandre», sa landets egen bestefar og fremadskuende konge tilbake i 2016. Talen gikk viralt og har til sammen millioner avspillinger på YouTube, med hyllester og takksigelser fra folk over hele verden.
For kongen vår, en mann på holdne 88 år, han utviser klokskap og omtanke for alle dem som ikke er A4. Kong Harald viser vei for hvordan man inkluderer, ikke ekskluderer. Han predikerer å slippe folk inn, i stedet for å skyve dem ut.
Sosiale medier flommer nå over av regnbueflagg, av støtte til LHBTQ-gjengen, av kjærlighet. Med sitt hatefulle budskap om å ville indoktrinere barn til å fronte trangsynthet, utenforskap og mobbing av alle som er litt annerledes, har KrF lyktes i å skape en storm av motbør.
Måtte den stormen feie vekk alt grums, skitt og hat, og etterlate skolene, nabolagene og landet vårt rent og klart for den fargerike og gledesfylt vakre feiringen av mangfold som Pride ganske enkelt er. For skeive ber ikke om all verden, folkens. De ber bare om rett til å eksistere, uten trusler.
ANNONSE