Denne helgen arrangerte Båstad IL Skøyter sitt første 10 000 meter stevne og er kanskje starten på en ny tradisjon i bygda.
For første gang arrangerte skøyteklubben i Båstad dette stevnet, hvor skøytesportens ultimate styrkeprøve sto på programmet. Stevnet samlet 18 deltakere og Båstad IL Skøyter opplyser at dette er en imponerende oppslutning.
– Den tidligere aktive skøyteløperen Andreas Minge fra Båstad IL Skøyter viste at han fortsatt er en av de sterkeste. Med respekt for distansen åpnet han kontrollert, men leverte en svært sterk avslutning. Sluttiden på imponerende 16.44,41 viste at han fortsatt behersker skøytesportens krevende lengdedistanse, skriver Båstad IL Skøyter i en pressemelding søndag kveld.
(Saken fortsetter under)
Videre skriver de at med minus 10 grader og strålende sol ble det en perfekt ramme for både løpere og publikum.
– Stevnet ga løpere på alle nivåer en unik mulighet til å teste seg på den lengste distansen innen skøytesporten. Det var en fantastisk opplevelse å se så mange deltakere på isen. Vi håper at dette kan bli starten på en ny tradisjon i Båstad. Med dette stevnet har Båstad IL Skøyter ikke bare feiret skøytesportens lange historie med prestasjoner på 10.000 meter.
(Januar 2025)
ANNONSE
ANNONSE