Oliver Solberg vil alene til topps

Pressemelding
1 minutter lesetid

Seier i løpet og økt ledelse i rally-VM er Oliver Solbergs mål i neste helgs Safari Rally Kenya.

Den svensknorske Skoda-fabrikkføreren og kartleser Elliott Edmondson ankommer Naivasha i Kenya i delt ledelse i mesterskapets nest største klasse (WRC2).Franskmannen Yohan Rossel vant sesongens første VM-runde i Monte-Carlo og deler topplassen med Solberg.

Grundige forberedelser og intens innsats på hver eneste fartsprøve kreves for å sikre de ettertraktede 25 VM-poengene en seier gir.

– Safari Rally er et unikt løp på VM-kalenderen. Det blir voldsom forskjell å bytte ut snø i Sverige med ekstrem varme i Afrika. Hver fartsprøve kan oppleves som vidt forskjellige løp, sier Oliver Solberg.

Forrige VM-runde vant Solberg. På hjemmebane i Sverige skapte han også rallyhistorie med å bli første WRC2-fører som avsluttet en løpsdag (første dag) blant de tre beste sammenlagt i løpet.

VM-runden i Afrika er sesongens tredje av 13. Den kjøres over 19 fartsprøver og 368 kilometer fordelt på tre dager. 22-åringen har startet Safari Rally Kenya tre ganger. To av dem endte han topp ti sammenlagt i respektiv klasse.

(Pressemelding)

ANNONSE

Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.