Arrangerte reiselivsmesse for sjette gang

Glenn Thomas Nilsen
4 minutter lesetid

Lørdag var det igjen klart for reiselivsmesse i regi av Visit Indre Østfold. Denne gang i samarbeid med Askimtorget.

Arrangørene kan melde om stor interesse for den lokale reiselivs- og opplevelsesmessen.

– Visit Indre Østfold har årlig, med unntak av pandemien, arrangert reiselivsmesse fem ganger tidligere på Morenen kjøpesenter. Nå bygges det om på Morenen kjøpesenter, så da ønsket vi å prøve ut et samarbeid med Askimtorget, og det har fungert veldig fint, kan Grete Flæsen Elgetun i Visit Indre Østfold fortelle.

Totalt var det 26 bedrifter som hadde meldt seg på til årets messe, noe som er ny rekord. Men på grunn av sykdom ble det noe færre utstillere. Tidligere år har det ligget på 20-23 bedrifter.

– Det er veldig hyggelig at så mange reiselivsbedrifter ønsker å vise seg frem for lokalbefolkningen. Her kunne du få høre mer om hvilke muligheter du har i indre Østfold for ulike aktiviteter og severdigheter. Her kunne du få tips om Alpakkavandring, skogturer, museumsbesøk, eventer, konserter, badstue, spesielle overnattinger, sykkelturer, båtturer og andre aktiviteter langs Haldenkanalen og resten av regionen.

Hun legger til at i tillegg hadde Sprett aktivitetspark med seg minigolfbane hvor man kunne prøve minigolf.

– Visit Indre Østfold hadde lykkehjul som var veldig populært. Her kunne du vinne en sjanse i det store lotteriet på slutten av dagen. Veldig mange både utstillere, og andre som ikke var der, hadde donert mange flotte premier. Var man tilstede ved trekningen kunne man innkassere premien. Og de aller fleste som ble trukket ut var der.

(Saken fortsetter under)

Grete Flæsen Elgetun i Visit Indre Østfold. Foto: Privat

Gode tilbakemeldinger – hele regionen var representert
Reiselivskoordinatoren er godt fornøyd med årets messe på Askimtorget.

– Vi inviterte inn alle våre medlemmer, samt bedrifter med reiselivsrelasjoner og arrangører i regionen. Vi har fått mange gode tilbakemeldinger fra reiselivsbedriftene. De er godt fornøyde og har fått snakket med mange interesserte. Visit Indre Østfold dekker de fem kommunene Aremark, Rakkestad, Skiptvet, Marker og Indre Østfold. Det var reiselivsrepresentanter fra alle fem kommunene. Dette er også en arena som våre medlemmer / reiselivsbedrifter i området kan snakke sammen og bli bedre kjent. Kanskje finner man måter og samarbeide på også, så dette er en nyttig arena på mange måter.

En fin måte å bli kjent i sin region
Indre Østfold er en stor region, og ofte vet ikke folk i Hobøl hva som skjer i Ørje. Etter pandemien og den kronekursen vi nå har så har nok det gjort sitt til at folk er mer opptatt av nærmiljøet og kortreise turer.

Grete Flæsen Elgetun synes messen er en viktig møteplass for aktørene i Indre Østfold å møte sitt nærmarked, og omvendt.

– Det er mange som får en liten aha-opplevelse når vi forteller hvor mye vi har å tilby i vår region. Hun oppfordrer alle til å ta en titt på www.visitindre.no. Her finner man mange ulike artikler hvor Visit Indre Østfold har samlet bedrifter under ulike kategorier.

Visit Indre Østfold jobber vel så mye for lokalbefolkningen
– For at disse skal være kjent med tilbud som finnes i sin egen region, som tilreisende turister. Så følg oss på Facebook og gi oss en liten tommel opp innimellom. Nå kommer våren, så nå er det bare å hente inspirasjon på våre sider, eller les Opplev Indre Østfold-guiden som ligger rundt i hele regionen. Gå ut og oppdag Indre Østfold er Elgetun sin siste oppfordring.

(Kilde: Pressemelding)

ANNONSE

Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.