Rallyfører Oliver Solberg har skrevet kontrakt med Skoda Motorsport og har mål om å kjempe om tittelen i den nest største VM-klassen kommende sesong.
Dermed fortsetter 22-åringen karrieren i en Skoda Fabia RS Rally2-bil I WRC2-klassen. I 2023-sesongen kjørte han 11 WRC2-løp, vant tre av dem (Sverige, Finland og Chile) og var raskest på til sammen 82 fartsprøver.
Solberg kjørte også i 2020 for Skodas fabrikkteam i rally.
– Jeg er fornøyd med å samarbeide med Skoda igjen. Planen er å delta i et test- og utviklingsprogram med teamet. Det vil gi mer tid i bilen også utenfor konkurranser, som igjen vil bidra positivt i løpsforberedelsene, sier Oliver Solberg.
ANNONSE
– Jeg har veldig tro på denne satsningen, og målet er å kjempe om VM-tittelen.
Oliver Solberg fortsetter også samarbeidet med den britiske kartleseren Elliott Edmondson. Duoen har jobbet sammen siden november 2021.
Skoda har vunnet de siste tre VM-titlene i klassen; to med regjerende mester Andreas Mikkelsen (2021 og 2023) og en gang med finnen Emil Lindholm (2022).
Solberg endte på 6.-plass i WRC2 sist sesong.
(Pressemelding)
ANNONSE
