Ti bestetider på 21 forsøk tar Oliver Solberg med seg fra Rally Estonia. En ødelagt støtdemper satte bråstopp for et toppresultat i VM-runden.
Etter å ha tatt over ledelsen på løpets annen fartsprøve, var den svensknorske rallyføreren i ferd med å kjøre fra konkurrentene i WRC2-klassen ytterligere da uhellet oppsto fredag ettermiddag.
– Et lite støt fra en stein i veisporene ødela den bakre, høyre støtdemperen, og vi ble tvunget til å avslutte dagen tidlig. Det kom veldig overraskende på oss, sa Oliver Solberg.
Dermed var 21-åringen ute av kampen om topplassering og viktige VM-poeng. Resten av helgen handlet om å skaffe erfaring med bilens toppfart.
ANNONSE
Totalt var Solberg og kartleser Elliott Edmondson raskeste Rally2-bil på 48 prosent av fartsprøvene.
Andreas Mikkelsen vant WRC2-klassen i Estland.
Oliver Solberg ligger på tredjeplass i WRC2-klassen sammenlagt. Neste VM-runde finner sted i Finland første helg i august.
ANNONSE