Rallyføreren Oliver Solberg (19) skal lansere Hyundais nye rallybil i et belgisk løp i midten av august.
Den nye bilen skal kjøres i konkurranse for første gang i Renties Ypres Rally på belgisk asfalt 13. til 15. august.
Svensknorske Solberg har tatt del i den koreanske bilfabrikkens utvikling av bilen etter at han sluttet seg til Hyundai ved årsskiftet.
– Det er en ære å få bidra til utviklingen av Hyundai i20 N Rally2 og nå kjøre den i konkurranse for første gang. Jeg er veldig takknemlig for denne muligheten, sier 19-åringen i en uttalelse.
Rallytalentet har deltatt på en rekke tester i utviklingen, og han har kjørt bilen på så vel snø som grus – men ikke på asfalt som i det belgiske løpet. Den delen av testingen er det stallkamerat Jari Huttunen som har vært mest delaktig i.
Oliver Solberg har heller aldri kjørt løp i Belgia tidligere. Han har bare kjørte åtte av sine 46 løp hittil i karrieren på asfalt.
(©NTB)
