Åtte branntilløp i Rygge – politiet tror brannene er påtent

NTB
NTB
1 minutter lesetid

Natt til lørdag har det vært åtte branntilløp i søppeldunker og postkassestativer i Rygge. Politiet tror brannene er påtent.

– Det er hovedsakelig vært søppeldunker som er påtent. Brannvesenet har raskt slokket brannene, skriver Øst politidistrikt på Twitter like før klokken 6 lørdag morgen.

Politiet meldte først at branntilløpene skjedde i Råde, men operasjonsleder Terje Marstad sier til Fredriksstad Blad at det riktige er området Halmstad i Rygge.

Ingen av de påtente dunkene har stått inntil bolighus, men det har blant annet tatt fyr i en garasjevegg.

ANNONSE

– Det er sett folk i området, men vi ønsker observasjoner i tidsrommet mellom klokken 04 og 05 i området Parkveien og Blomholmsveien, sier Marstad.

(©NTB)

ANNONSE

Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.