Oliver Solberg er klar for en ny VM-runde. Foto: Micke Fransson/TT / NTB

Oliver Solberg klar for ny VM-runde

Oliver Solberg (19) skal for andre gang i karrieren måle krefter med verdenseliten i rally under VM-runden på Sardinia i neste måned.

Det bekrefter motorsportprofilens team i en pressemelding.

På Sardinia skal 19-åringen forsøke å følge opp den sensasjonelle debuten i WRC-klassen i februar. Da ble han nummer sju i Rally Finland etter å ha matchet verdenseliten.

Rally Sardinia kjøres fra 3. til 6. juni.

ANNONSE

– Arctic Rally Finland føles lenge siden, og helt siden jeg krysset målstreken i det løpet har jeg gledet meg til neste mulighet. Det blir helt annerledes å kjøre på grus, men oppsettet på bilen er ikke så forskjellig som sist. Målet er det samme som i Finland: Å få mest mulig erfaring og ta bilen hel til mål, sier Solberg.

Han kjørte tilsvarende løp i fjor høst i WRC3-klassen og vant da første fartsprøve med knusende overlegne 13 sekunder. Problemer senere i rallyet førte til at Solberg endte utenfor seierspallen til slutt.

(©NTB)

ANNONSE

ANNONSE

Sjekk hvilke veinavn som er vanligst i Norge

Slik gikk det da UP hadde kontroll