Koronadødsfall i Rakkestad

Søndag meldte Rakkestad kommune om det første koronadødsfallet i bygda. Kommunen har den siste uken hatt en stort og svært alvorlig smitteutbrudd av koronaviruset.

LES OGSÅ: Lokalt utbrudd i Rakkestad – ni nye smittede

I Andebo omsorgsboliger har fem beboere og en ansatt blitt smittet av viruset. Totalt er det snakk om 18 smittetilfeller i dette utbruddet.

– Det er med stor sorg vi har mottatt budskapet om at koronaviruset har tatt liv i Rakkestad. Våre tanker går til familien og de pårørende til den avdøde. Jeg vil sende de varmeste tanker fra alle oss her i Rakkestad til de som nå er rammet. Vi tenker på dere og dere har vår dypeste medfølelse, sier ordfører Karoline Fjeldstad i Rakkestad kommune til kommunens nettside.

ANNONSE

Rådmann Alf Thode Skog opplyser at de tar dette på største alvor og underretter statlige helse- og omsorgsmyndigheter om situasjonen.

ANNONSE

ANNONSE

Opposisjonen styrker krav om obligatorisk testing på grensen

To biler involvert i ulykke