Tolv nye smittetilfeller i Moss

NTB
NTB
1 min lesing

Tolv personer i Moss er bekreftet koronasmittet siste døgn. Det er en nedgang etter at det har blitt påvist 23 og 21 tilfeller de siste dagene.

– Smittekilden for elleve av smittetilfellene er nærkontakt til kjente smittetilfeller, og for en av de smittede er smittekilden foreløpig ukjent, skriver kommunen i en pressemelding.

Kommuneledelsen skal holde pressebrif om koronasituasjonen i kommunen klokken 13.30 mandag.

Moss kommune innførte skjerpede smittevernregler 1. desember. Søndag meldte kommunen om til sammen 100 nye smittetilfeller den siste uken. Gjennomsnittet per dag var 14 nye smittede.

(©NTB)

Del denne artikkelen
Indre24.no
Personvernoversikt

Dette nettstedet bruker infokapsler slik at vi kan gi deg den best mulige brukeropplevelsen. Infokapsler lagres i nettlesren din og utfører funksjoner som å gjenkjenne deg når du returnerer til nettstedet vårt og hjelper oss forstå hvilke deler av nettstedet du finner interessant og nyttig.