Bisto i søket etter savnet mann i Mysen

NTB
NTB
2 minutter lesetid

Politiet fortsetter torsdag søket etter en mann i 70-årene som har vært savnet i Mysen siden onsdag ettermiddag.

Søket har pågått gjennom natten og politiet har ingen formening om hvor mannen befinner seg. Politi, frivillige, redningshelikopter og brannvesen søker i Mysen sentrum og områdene rundt.

– Søket vil fortsette gjennom dagen, sier operasjonsleder i Øst politidistrikt, Ronny Samuelsen til NTB.

Han understreker at politiet er svært interessert i tips fra publikum om hvor mannen kan befinne seg.

Den savnede ble sist sett i sin bopel i Mysen sentrum onsdag formiddag. Han er 183 centimeter høy og har sølvgrått, kortklipt hår. Han har trolig på seg en blå t-skjorte og olabukser, opplyser politiet på Twitter.

(©NTB)

Oppdatert klokken 16.23 torsdag:

– Mannen som politiet har lett etter siden i går ettermiddag er funnet. Mannen er tatt hånd om helsevesenet og de følger han opp. Politiet vil takke publikum for gode tips i saken. Politiet takker også de frivillige for sin strålende innsats i søket, skriver politiet.

LES OGSÅ: Mann i 70-årene funnet i live

Leteaksjonen ble koordinert fra klubbhuset. Foto: Tipser
Helikopteret flyr både høyt og lavt over Mysen torsdag formiddag. Foto: Tipser
Foto: Tipser
Foto: Tipser

ANNONSE

Stikkord
Del artikkelen

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.