Bandet Fosser Garasje fra Rakkestad og Degernes har den siste tiden hatt to julekonserter i både Rakkestad og Eidsberg kirke. Overskuddet fra konsertene ønsket de å gi til en veldedig organisasjon.
Tidligere denne uken ble pengesjekken på hele 10 000 kroner overrakt til «Hjelp oss å hjelpe», avdeling Rakkestad og Degernes.
– Flere organisasjoner var med i vurderingen, men vi synes at «Hjelp oss å hjelpe» gjør en kjempejobb for mange familier som sliter med å få endene til å møtes. Samtidig er dette også mennesker som bor i bygda vår, så det blir liksom så nært, opplyser Finn Galaas i Fosser Garasje til Indre24.no
ANNONSE
Leder for foreningen «Hjelp oss å hjelpe» avdeling Rakkestad og Degernes, Marianne Solbrække jubler, og opplyser at takket være denne gaven vil det være flere familier med lav inntekt som faktisk får mat på bordet i jula.
ANNONSE