Alle mottakerne samlet på et bilde. Foran står ordførerne FOTO: Glenn Thomas Nilsen

Disse mottok fag-og svennebrev i kulturhuset

Lørdag var det tid for fag- og svennebrevutdeling i Askim kulturhus. Se listen over alle mottakerne nederst i saken!

I de ti kommunene som Askim Håndverkforening dekker så er det 270 brevmottakere med 47 fag på listen. Pr i dag er det 89 brevmottakere og 250 gjester.

Fem personer var nominert til Askim Håndverkforenings Lærlingepris, men det var trøgstingen Siri Bjerke i helsearbeiderfaget som mottok prisen.

Eneste mottaker i skomakerfaget var Mohammad Reza Nazmi fra Båstad.

Årets lærling ble Siri Bjerke. Her med Birgitte Schjødt Burkal, leder i Askim Håndverkerforening. FOTO: Glenn Thomas Nilsen
Skomaker Mohammad Reza Nazmi fra Båstad. Her med naboordføreren, Erik Unaas. FOTO: Glenn Thomas Nilsen
Fag- / KompetansebrevLærefagNavn
FAGBREVAktivitørfagetJohansen Marianne Kristin Sundås
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetBjoner Jo Sigurd
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetDabrowski Patryk
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetEngh Joakim
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetHansen  Aleksander S
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetKarlstad René
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetMinge Lars-Jørgen
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetNilsen Thomas Douat
FAGBREVAnleggsmaskinførerfagetNilssen Ole Jørgen 
FAGBREVAutomatiseringsfagetSagholen Martin
FAGBREVBanemontørfagetGran Erik
FAGBREVBanemontørfagetHammersborg Truls Neteland
FAGBREVBanemontørfagetLund Simen Adrian
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderAlfheim Hannah Sofie Dyrnes
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderAziz Sabria Mohammed
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderBaltic Tehvid
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderBerntsen Anne Marie Jølberg
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderBjerketvedt Lene Borgen
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderBluhm-Mathisen Janina
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderDanielsen Nina Uppman
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderDyreng Linn Beate
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderElofsson Jessika Ida Lovise
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderEngen Linda Fagerheim
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderEngerholm Elin Haug
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderFredstad Thea-Melise Myrvang
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderFrydenlund Michelle Jajalla
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderGiltvedt John Roger
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderHansen Adeleine Kjøita
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderHansen Wilhelm Lundsrud
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderHaugli Hilde Marie Callesen
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderHyseni Gani
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderHøvik Anne Marte Østberg
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderJohansen Mina Karoline Lindby
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderKristensen Jenny
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderKristiansen Iren
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderLuca Gabriela
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderMahamed Zamzam Ali 
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderMellegård Heidi Irene
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderNahimana Nadine
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderNilsson Tove Birgitte Rørvik
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderOcepek Suzana
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderPedersen Keth
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderRuud Gina Cathrine Pedersen
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderRørvik Dianaden Serdina
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderRøssler Rebecca Cecilie
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderSkaar Malin Josefin
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderSolberg Helene
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderStrautnikaite Nomeda
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderSvendsen Aurora Kind
FAGBREVBarne- og UngdomsarbeiderTorsvik Mona
FAGBREVBetongfagetLien Hans Kristian
FAGBREVBetongfagetMellegård John Morten
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyAguilar Rojas Lester Ariel
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyGo Linn Mari Sagvik
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyJohannessen Thomas Dalene
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyJohansen Vetle Odin
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyKarlsen Geir Martin
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyKaulinis Karolis
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyPaulsen Njål Sondre
FAGBREVBilfaget, Lette KjøretøyRzewucki Adam Janusz
FAGBREVBilfaget, Tunge kjøretøyMohmmed Ranje Hussein
FAGBREVBilfaget, Tunge kjøretøyNordby Aleksander Warn
FAGBREVBillakkererfagetSolberg Nicolai Norderhaug
FAGBREVBlomsterdekoratørfagetWennevold Marte
FAGBREVByggdrifterfagetHagelin Sten-Rune
FAGBREVByggdrifterfagetLøken Trond Haakon
FAGBREVByggdrifterfagetSkjørtvedt Bjørnar Johansen
FAGBREVCNC-maskineringsfagetDencharoen Chanipa
FAGBREVCNC-maskineringsfagetTokerød Espen André
FAGBREVDataelektronikerfagetOlsen Kjetil
FAGBREVElektrikerfagetAndersen André
FAGBREVElektrikerfagetAram Ari
FAGBREVElektrikerfagetBraaten Joachim-André Råberg
FAGBREVElektrikerfagetBråten Tobias
FAGBREVElektrikerfagetEnersen Johan Kristian Taraldrud
FAGBREVElektrikerfagetGrønheim Camilla Kviserud
FAGBREVElektrikerfagetHansen Jesper
FAGBREVElektrikerfagetHansen Markus Ødegård
FAGBREVElektrikerfagetJuliussen Johan Andre
FAGBREVElektrikerfagetLøvestad Anders Åle
FAGBREVElektrikerfagetRuud Johan Magnus
FAGBREVElektrikerfagetRypdal Truls Amandus Jensen
FAGBREVElektrikerfagetSkofterød Lars Gunnar Solberg
FAGBREVElektrikerfagetVammeli Karl Kristian
FAGBREVElektrikerfagetWatson Martine Johannessen
FAGBREVEnergimontørfagetEriksen Henrik Svein Martin
FAGBREVEnergimontørfagetHaugerud William Dramstad
FAGBREVEnergimontørfagetTveit Martin Kasbo
FAGBREVFjell- og bergverksfagSelnæs Sverre Gripstad
FAGBREVFjell- og bergverksfagSmerthu Håkon
SVENNEBREVFrisørfagetAugustin Julie Kristine
SVENNEBREVFrisørfagetBragstad Nora
SVENNEBREVFrisørfagetFjellengen Margrethe Sandem
SVENNEBREVFrisørfagetGholami Ameneh
SVENNEBREVFrisørfagetLilleåsen Silje
SVENNEBREVFrisørfagetSkog Sandra Marie
FAGBREVHeismontørfagetUeland Elise Helen Køste
FAGBREVHelsearbeiderfagetAalerud Marianne Engh
FAGBREVHelsearbeiderfagetAbebe Netsanet Dida
FAGBREVHelsearbeiderfagetAbraham Yordanos Kibrom
FAGBREVHelsearbeiderfagetAmini Sara Zeinab
FAGBREVHelsearbeiderfagetAndersen Wanida
FAGBREVHelsearbeiderfagetBajo Vian Hamdin
FAGBREVHelsearbeiderfagetBjerke Siri
FAGBREVHelsearbeiderfagetBrattås Elisabeth
FAGBREVHelsearbeiderfagetCole Marie
FAGBREVHelsearbeiderfagetDusabe Delphine
FAGBREVHelsearbeiderfagetEllingsen Emilie Thorsteinsen
FAGBREVHelsearbeiderfagetErlandsen Emilie Ekeland
FAGBREVHelsearbeiderfagetFjellstad Ylva Ovidia
FAGBREVHelsearbeiderfagetFrediswenda Cosep Obejas
FAGBREVHelsearbeiderfagetGhebremedhin Rigat Estifanos
FAGBREVHelsearbeiderfagetHalvorsen Marianne Lovise
FAGBREVHelsearbeiderfagetHalvorsen Mona Iren Solbakken
FAGBREVHelsearbeiderfagetIlgutubråten Torill Monica
FAGBREVHelsearbeiderfagetJanus Radojka
FAGBREVHelsearbeiderfagetMadelen aas Johansen 
FAGBREVHelsearbeiderfagetJohansen Renate Fager
FAGBREVHelsearbeiderfagetKarlsen Kristina
FAGBREVHelsearbeiderfagetKingholt Jovy Dao-Ay
FAGBREVHelsearbeiderfagetKoller Mathilde Sand
FAGBREVHelsearbeiderfagetKopperuid Ember Faya Hamoy
FAGBREVHelsearbeiderfagetKosobucka Sylwia Maria
FAGBREVHelsearbeiderfagetKrogstad Chatrine
FAGBREVHelsearbeiderfagetMartinsen Helene Lintho
FAGBREVHelsearbeiderfagetMesfin Adam Alem
FAGBREVHelsearbeiderfagetMyran Stine Ukkestad
FAGBREVHelsearbeiderfagetNilsen Amalie Elkrog 
FAGBREVHelsearbeiderfagetNuhanovic Sehiza
FAGBREVHelsearbeiderfagetNyborg Signy Forkerud
FAGBREVHelsearbeiderfagetNygård Trude
FAGBREVHelsearbeiderfagetAnita Holmen Olderøien
FAGBREVHelsearbeiderfagetOmar Naima Ahmed
FAGBREVHelsearbeiderfagetOukhouya Kodad Fatima Zohra
FAGBREVHelsearbeiderfagetPettersen Linn Elisabeth Brustad
FAGBREVHelsearbeiderfagetRahwa Semere Shita 
FAGBREVHelsearbeiderfagetRavenel Susanne Johansen Tvenge
FAGBREVHelsearbeiderfagetRosenvinge Anine
FAGBREVHelsearbeiderfagetSoijit Janpen
FAGBREVHelsearbeiderfagetSæther Monica
FAGBREVHelsearbeiderfagetTesfamariam Selemawit
FAGBREVHelsearbeiderfagetVelija Mergim
FAGBREVHelsearbeiderfagetWeldemichael Semirom Tsegay
FAGBREVHelsearbeiderfagetWildetsadik Lulit Getachew
FAGBREVHelsearbeiderfagetÅser Markus
FAGBREVHjulutrustningsfagetRotaru Cristian
KOMPETANSEBREVIKT-servicefagetLarsen Jan Niklas
FAGBREVIKT-servicefagetHolm Per-Håkon
FAGBREVIKT-servicefagetHøidal Nikolai Bommen
FAGBREVIKT-servicefagetIngum Vegard Lindanger
FAGBREVIKT-servicefagetLynne Erlend
FAGBREVIKT-servicefagetMuzia Dominik Wiktor
FAGBREVIndustrimekanikerfagetAarsland Edvin
FAGBREVIndustrimekanikerfagetDavidsen Mats Garai
FAGBREVIndustrimekanikerfagetJarulf Per Joachim Modahl
FAGBREVIndustrimekanikerfagetLøvmyr Tobias
FAGBREVIndustrimekanikerfagetRuud Jon Trygve  
FAGBREVIndustrimekanikerfagetØstlid Steffen Andreas Ødegård
FAGBREVIndustrimontørfagetAandstad Marius Larsen
FAGBREVInstitusjonskokkfagetAguilar Rojas Hector Emilio
KOMPETANSEBREVInstitusjonskokkfagetBang-Erndee Kitilak
FAGBREVKontor- og AdministrasjonsfagetLang Henriette
FAGBREVLandbruksmaskinmekanikerfagetFærgestad Eirik
FAGBREVLandbruksmaskinmekanikerfagetHagen Kjetil
FAGBREVLandbruksmaskinmekanikerfagetKukta Dainius
FAGBREVLandbruksmaskinmekanikerfagetMyhre Anders
FAGBREVLandbruksmaskinmekanikerfagetRognlien John
FAGBREVLandbruksmaskinmekanikerfagetUnnerud Halvard Dæhli
FAGBREVLogistikkfagetEkornseter Christian
FAGBREVLogistikkfagetGangsø Øyvind
FAGBREVLogistikkfagetHeimark Stian André
FAGBREVLogistikkfagetKarlsen Kay Mikael
FAGBREVLogistikkfagetLauritzen Tine Merethe
FAGBREVLogistikkfagetOkereke Stanley Chidi
FAGBREVLogistikkfagetTron Pettersen    
FAGBREVLogistikkfagetShabani Diakou
FAGBREVLogistikkfagetThon Tom-Andre Hønsen
FAGBREVLogistikkfagetØien Nils Roar
SVENNEBREVMalerfagetJohansson Karl Arne Markus 
SVENNEBREVMalerfagetWentowski Sebastian Piotr
SVENNEBREVMalerfagetWylupski Dawid Jozef
SVENNEBREVMediegrafikerfagetLexander Lord Christopher Michael Deboska Ibsen
FAGBREVMotorsykkelfagetEriksen Ola
SVENNEBREVMurerfagetLippestad Even
SVENNEBREVMurerfagetWahl Alexander
SVENNEBREVMøbelsnekkerfagetJohannessen Thomas Harkestad
KOMPETANSEBREVPlatearbeiderfagetSlåttbråthen Anders
FAGBREVPlatearbeiderfagetHalsnes Marius Nyengen
FAGBREVPlatearbeiderfagetLarsen Fristoffer Moseby 
FAGBREVProduksjonselektronikerfagetAntonie Dragos-Ionut
FAGBREVProduksjonsteknikkfagetLien Sebastian
FAGBREVProduksjonsteknikkfagetOmanovic Amir
FAGBREVProduksjonsteknikkfagetShinwari Abdul Wakil
FAGBREVRenholdsoperatørfagetDahl Siv Anette
FAGBREVRenholdsoperatørfagetDiaz Aguilera Catherine Mabel
FAGBREVRenholdsoperatørfagetHaug Methpiya
FAGBREVRenholdsoperatørfagetManolache Carmen
FAGBREVRenholdsoperatørfagetSejrup Carolina
FAGBREVResepsjonsfagetHauglund Helene Rudshagen
SVENNEBREVRørleggerfagetAndersen Jørgen
SVENNEBREVRørleggerfagetBerger John André Herland
SVENNEBREVRørleggerfagetBjørnseth Andreas
SVENNEBREVRørleggerfagetHansen Sondre Elias
SVENNEBREVRørleggerfagetHansen Tor Henrik
SVENNEBREVRørleggerfagetSamuelsen Thomas Kilebu
SVENNEBREVRørleggerfagetVangsal Adrian
KOMPETANSEBREVSalgsfagetEllingstad Sandra Bjerkås
KOMPETANSEBREVSalgsfagetLipovoj Ann-Charlott Hennie
KOMPETANSEBREVSalgsfagetSandberg Stine Erøy
KOMPETANSEBREVSalgsfagetStephensen Linda-Annett
FAGBREVSalgsfagetEidsaune Christine Stakseng
FAGBREVSalgsfagetSandberg Christina
FAGBREVSkogfagetNitteberg André Fjeld
SVENNEBREVSkomakerfagetNazmi Mohammad Reza
FAGBREVTak- og membrantekkerfagetMatthiesen Kurt
FAGBREVTak- og membrantekkerfagetVanagas Nerijus
FAGBREVTelekommunikasjonsmontørfagetLesniewski Marek
SVENNEBREVTømrerfagetBergersen Mikkel
SVENNEBREVTømrerfagetBårli Cato
SVENNEBREVTømrerfagetFosser Kjell Roar
SVENNEBREVTømrerfagetHaug Per Hugo Borgen
SVENNEBREVTømrerfagetHeyerdahl Christian
SVENNEBREVTømrerfagetHveding Lars Henrik
SVENNEBREVTømrerfagetKopperud Johan-Peder
SVENNEBREVTømrerfagetKowaleski Mateusz Radoslaw
SVENNEBREVTømrerfagetKrugerud Harald
SVENNEBREVTømrerfagetLaakso Snorre Heimo Ekeheien
SVENNEBREVTømrerfagetLabråten Simen Dybvik
SVENNEBREVTømrerfagetLarsen Jonathan
SVENNEBREVTømrerfagetLier Vidar
SVENNEBREVTømrerfagetLjøner Jan Amund
SVENNEBREVTømrerfagetLybæk Ole Anton 
SVENNEBREVTømrerfagetMørk Ole Martin
SVENNEBREVTømrerfagetNielsen Vegard
SVENNEBREVTømrerfagetSteiner Jørgen Lien
SVENNEBREVTømrerfagetStudsrud Christian
SVENNEBREVTømrerfagetSustad Kim Walther Wetting
SVENNEBREVTømrerfagetØstby Johan Julius
FAGBREVVei- og anleggsfagetØberg Sander Sørlie 
SVENNEBREVVentilasjon- og blikkenslagerfagetSkogsberg Joachim Wulff
FAGBREVYrkessjåførfagetGorseth Steinar
FAGBREVYrkessjåførfagetLian Andreas Robin Lindstad Corsa

Lanserte ny konjakk og ga penger til MS-foreningen

Intimkonsert i «katedralen»