Farmen-Erik besøkte fengselet på Momarken

Adrian Sellstrøm
2 min lesing

I en nylig sendt episode av RøverRadion var Erik Anders Sæter på besøk i Indre Østfold fengsel, avdeling Eidsberg.

Han er blant annet kjent fra Paradise Hotel, og er i disse dager aktuell i Farmen kjendis, hvor han vant tvekampen søndag. Før jul ble han invitert på fengselsbesøk i Mysen, og innslaget på RøverRadion ble sendt nylig. 
– Jeg håper jeg ikke ender opp her en dag, men hvem vet? sa han spøkefullt på utsiden. Men på innsiden sank alvoret inn, og særlig i møte med innsatte og deres historier.

– Erik er jo en tøffing, men han var ikke så tøff da vi gikk inn, forteller Mina Helene Hadjian til MysenPosten. Hun er ansvarlig redaktør i RøverRadion, og er også med i årets Farmen kjendis.

(Saken fortsetter under videoen)

Fengselsradio
RøverRadion er et radioprogram laget av innsatte i norske fengsler. De har sendinger hver lørdag på NRK P2, samt podkast. Radioen har redaksjoner i flere fengsler, blant annet i fengselet på Momarken.

– Vi startet en redaksjon i Eidsberg fengsel i august i fjor. Der er det seks innsatte i redaksjonen. Veldig flinke folk, og vi har det så hyggelig, forteller Hadjian.

Ansvarlig redaktør Mina Helene Hadjian. (Foto: RøverRadion)

Før hver sending har de redaksjonsmøte og snakker om temaer de skal ta opp i programmet. I tillegg forteller den blide redaktøren at hun og daglig leder Knut Erik Wold titt og ofte har planleggingsmøter på kafé i Mysen.

Hun startet opp radioen, og siden 2014 er det produsert nærmere 200 programmer. De har også vunnet flere priser. 
– Da tar vi med «røvere» på prisutdeling, avslutter hun.

Hør episoden nedenfor.

(MysenPosten)

Del denne artikkelen
Indre24.no
Personvernoversikt

Dette nettstedet bruker infokapsler slik at vi kan gi deg den best mulige brukeropplevelsen. Infokapsler lagres i nettlesren din og utfører funksjoner som å gjenkjenne deg når du returnerer til nettstedet vårt og hjelper oss forstå hvilke deler av nettstedet du finner interessant og nyttig.