Helgens rapporter om hendelser fra Politiet.
Hendelser det ikke er laget egne saker om, oppsummeres her fortløpende.
Sånn generelt melder politiet om mange klager på fester, høy musikk og støy, i kommuner som Follo politidistrikt dekker, men p.g.a. andre gjøremål har ikke politiet hatt mulighet til å rykke ut på noen av klagene, som har oppstått natt til søndag.
SØNDAG 27. JUNI:
Full syklist
En mann full mann falt av sykkelen i Rugdeveien i Mysen søndag morgen. Ambulansen rykket ut, men fant ikke mannen og avsluttet. Syklisten fikk skrubbsår i ansiktet.
Hendelsen ble meldt kl. 06.15
LØRDAG 26.JUNI:
Festbråk
Politiet mottok melding om bråk på en privatfest i Mysen.
En person sier han ble slått – fikk et lite sår på leppa.
Vedkommende hadde ikke behov for legehjelp.
ANNONSE
Personen som slo er en gutt i 20-åra fra Rakkestad.
Fornærmede vil anmelde forholdet til politiet over helga. Rakkestad-mannen blir anmeldt for legemsfornærmelse.
Meldingen ble loggført kl. 00.05.
FREDAG 25. JUNI:
Brann i Hærland
Et ubebodd hus i Jorderudveien i Hærland ble totalskadet i brann fredag ettermiddag. Politiet mottok meldingen kl. 13.13, og huseieren var på stedet da meldingen ble meldt. Både eieren og vitner ble avhørt på stedet.
Huseieren fortalte til brannvesenet at huset har stått tomt de siste 30 årene.
Huset var overtent da brannvesenet ankom stedet, og brannvesenet ble igjen på stedet for å etterslukke.
ANNONSE